Memodo navazuje významnou spolupráci s firmou AIKO 

V červnu 2023 započala oficiální spolupráce s AIKO, největším výrobcem solárních článků na světě. Velkoobchod se sídlem v Mnichově bude distribuovat prémiové panely společnosti AIKO po celé Evropě a rozšíří tak své portfolio o panely s rekordní účinností na trhu.

Společnosti podepsaly rámcovou dohodu o solárních panelech v celkové kapacitě 1,3 GW.

Partnerství mezi oběma společnostmi bylo oficiálně zpečetěno slavnostním ceremoniálem, který se na počest podpisu smlouvy uskutečnil 14. června v Mnichově.

Memodo bude distribuovat prémiové solární moduly AIKO napříč Evropou. „Vždy hledáme nové možnosti, jak našim zákazníkům poskytnout přidanou hodnotu a posunout jejich podnikání na vyšší úroveň. Moduly AIKO jsou přesně takovým produktem,“ vysvětluje Tobias Wenleder, zakladatel společnosti Memodo. Lukáš Růžička, CEO české společnosti Memodo, jej doplňuje: “AIKO sdílí to, co považujeme za zastřešující cíl, o který by náš průmysl měl usilovat: uhlíkově neutrální budoucnost.” 

Společnost AIKO se jako světový lídr v oblasti fotovoltaických technologií věnuje vývoji produktu a technologickým inovacím již od svého vzniku. Nedávno tak překonala svůj vlastní rekord – účinnost panelů vyšší než 24 %. 

Spolupráce mezi oběma společnostmi zahrnuje produkty s celkovou kapacitou 1,3 GW. „Tato spolupráce nabízí potenciál obrovského vlivu na udržitelnost. Společně přinášíme do Evropy čistou solární energii a vytváříme ekologičtější budoucnost,“ říká Chen Gang, předseda představenstva společnosti AIKO. 

Zástupci společností Memodo a AIKO podepsali smlouvy ve středu 14. června v průběhu exkluzivní slavnostní ceremonii v Mnichově. 

Aby spolupráce vešla do povědomí v rámci odvětví i mimo něj, probíhala rozsáhlá komunikace v rámci The smarter E Europe, největšího evropského energetického veletrhu v Evropě, který se uskutečnil 14.-16. června v Mnichově. Produkty AIKO z Intersolaru naleznete v krátkém představení našich Energy:Experts zde.