Nízko napěťové baterie BYD na testování v Memodo

BYD rozšiřuje svojí 48 voltovou Li-Fe-Po (lithium-železo-fosfát) sérii s novým modulárním systémem. Již před uvedením na trh obdržela společnost Memodo dvě zkušební zařízení.

„Tento systém jsme postavili a otestovali pro vás! „

Přečtěte si více a získejte všechny důležité informace o novém systému nízkonapěťových baterií BYD (BYD-B-Box LV).

Již na konci roku 2017 uvedla firma BYD na trh první vysokonapěťový systém. Na základě této koncepce s výhodami stohovatelného systému vyvinula společnost BYD novou 48 voltovou baterii. S kapacitou 3,5 kWh na modul lze sestavit box až ze 4 bateriových modulů. Výsledkem je bateriový box o kapacitě 14 kWh. Díky koncepci Master-Slave lze na jednu centrální baterii individuálně v přírůstcích 3,5 kWh zapojit až 3 nízkonapěťové BYD boxy (BYD-B.Box LV). Po sečtení nám vyjde kapacita až 42 kWh.

Použitím baterií BYD Li-Fe-Po je umožněn vysoký nabíjecí a vybíjecí výkon. Maximální výstupní výkon bateriového modulu, který je trvale k dispozic, činí 3,0 kW. Po dobu 10 sekund se výstupní výkon zvýší na 5,0 kW. V kombinaci s SMA Sunny Island a přepínacím zařízením Enwitec lze sestavit záložní napájecí systém. Pro správný a bezproblémový provoz je třeba dodržovat pokyny a doporučení společnosti BYD.

Jednofázové systémy SMA
– Min. 3,5 kWh pro SMA Sunny Island 4.4M, 6.0H a 8.0H

3-fázové systémy SMA
– Min. 10,5 kWh pro SMA Sunny Island 4.4M, 6.0H a 8.0H

Jednofázové systémy SMA záložní napájení s Enwitecem
– Min. 10,5 kWh pro SMA Sunny Island 4.4M
– Min. 14 kWh pro SMA Sunny Island 6.0H a 8.0H

Náhradní výkon třífázového systému SMA s Enwitecem
– Minimum 21 kWh pro SMA Sunny Island 4.4M
– Min. 35 kWh pro SMA Sunny Island 6.0H
– Min. 38,5 kWh pro SMA Sunny Island 8.0H

Provoz Offgrid, tj. použití baterie v samostatné síti bez elektřiny, nebyla společností BYD schválena!

Konstrukce nízkonapěťové BYD Box baterie (BYD-B-Box LV)
– Pro výstavbu jednoho 7,0 kWh BYD bateriového úložiště obsahuje dodávka od Memodo 3 pakety.

BASE a BCU váží dohromady 22 Kg a každý modul baterie váží 43 Kg. Sestavení zařízení usnadňuje plug-in systém, na pevnou fixaci se používají šroubky. Každý modul má vlastní systém správy baterie a všechny parametry baterie jsou individuálně monitorovány. V BCU se připojí kabel baterie. Je na výběr mezi kabelovými oky M8 a M10. Pro komunikaci s měničem musí být připojen síťový kabel (patch kabel RJ45). Baterie BCU má integrovaný oddělovač baterií, který jí chrání.

– Při využití dvou nebo tří bateriových boxů musí být použité zařízení Enwitec BatBreaker. Tím se připojuje SMA Sunny Island a nízkonapěťová BYD BOX baterie na DC stranu. Délka kabelu SMA Sunny Island a BYD-B-Box LV by měla být identická.

Nové nabídky mohou být plánované již od zahájení prodeje v Prosinci 2018. V případě dostatečného množství na skladě Vás budeme informovat.